DTS26W15-15SC-LC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS26W15-15SC-LC
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSG FMALE 15POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Ratings :
Environment Resistant
Contact Plating :
Gold
REACH SVHC :
Unknown
Mount :
Free Hanging
HTS Code :
Number of Contacts :
15
Plating - Body :
Cadmium
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Body Material :
Aluminium
Gender :
FEMALE
Fastening Type :
Threaded
Feature :
Shielded
Datasheets
DTS26W15-15SC-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W15-15SC-LC Overview
DTS26W15-15SC-LC Features
DTS26W15-15SC-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15SC-LC Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT