DTS26W15-15SB-LC
Mfr.Part #
DTS26W15-15SB-LC
Description
CONN PLUG HSG FMALE 15POS INLINE
Gold
Plating - Body :
Gender :
FEMALE
Published :
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Shielded
ECCN Code :
EAR99
Non-RoHS Compliant
Number of Contacts :
15
Datasheets
DTS26W15-15SB-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W15-15SB-LC Overview
DTS26W15-15SB-LC Features
DTS26W15-15SB-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15SB-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT