DTS26W15-15SA-LC
Mfr.Part #
DTS26W15-15SA-LC
Description
CONN PLG HSG FMALE 15POS INLINE
Gender :
FEMALE
Unknown
Plating - Body :
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Free Hanging
Number of Contacts :
15
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Datasheets
DTS26W15-15SA-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W15-15SA-LC Overview
DTS26W15-15SA-LC Features
DTS26W15-15SA-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15SA-LC Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT