DTS26W15-15PN-LC
Mfr.Part #
DTS26W15-15PN-LC
Description
CONN PLUG HSG MALE 15POS INLINE
Published :
Plating - Body :
Aluminium
ECCN Code :
EAR99
Gender :
Male
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Number of Contacts :
Datasheets
DTS26W15-15PN-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W15-15PN-LC Overview
DTS26W15-15PN-LC Features
DTS26W15-15PN-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15PN-LC Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT