DTS26W15-15PA-LC
Mfr.Part #
DTS26W15-15PA-LC
Description
CONN PLUG HSG MALE 15POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Packaging :
Bulk
Feature :
Aluminium
Number of Contacts :
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
ECCN Code :
EAR99
Plating - Body :
Cadmium
Contact Plating :
Datasheets
DTS26W15-15PA-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W15-15PA-LC Overview
DTS26W15-15PA-LC Features
DTS26W15-15PA-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15PA-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT