DTS26W15-15PA
Mfr.Part #
DTS26W15-15PA
Description
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Min Operating Temperature :
-85°C
REACH SVHC :
yes
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Bulk
Contact Plating :
Gold
Connector Type :
Pin, Plug
Mount :
Free Hanging
Assembly Length :
31mm
Number of Positions :
15
Current Rating :
13A
Feature :
Aluminium
Operating Supply Voltage :
600V
Feedthrough Type :
No
Plating - Body :
Cadmium
Durability Rating :
500 Cycles
Ratings :
Environment Resistant
Insulation Material :
Silicone
HTS Code :
Max Operating Temperature :
347°C
Termination :
Crimp
Datasheets
DTS26W15-15PA
Pin, Plug 15 Positions Crimp Bulk Threaded