DTS26W15-15HN
Mfr.Part #
DTS26W15-15HN
Description
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
COPPER ALLOY
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Orientation :
N (Normal)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
13A
Shell Size - Insert :
Option :
GENERAL PURPOSE
Free Hanging
Reach Compliance Code :
Aviation, Marine, Military
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS26W15-15HN
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 15 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded