DTS26W15-15HD
Mfr.Part #
DTS26W15-15HD
Description
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
Bulk
Body Plating :
Gold
ECCN Code :
EAR99
Thermoplastic
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
D
Crimp
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
13A
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Datasheets
DTS26W15-15HD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 15 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded