DTS26W15-15HC
Mfr.Part #
DTS26W15-15HC
Description
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Current Rating :
13A
Unknown
Body Plating :
15
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
1 (Unlimited)
Option :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
DTS26W15-15HC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 15 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded