DTS26W15-15HB
Mfr.Part #
DTS26W15-15HB
Description
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
Plug, Male Pins
Body Plating :
Orientation :
B
Threaded
Option :
GENERAL PURPOSE
Male
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS26W15-15HB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 15 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded