DTS26W15-15BC
Mfr.Part #
DTS26W15-15BC
Description
CONN PLUG HSG FMALE 15POS INLINE
REACH SVHC :
No SVHC
MIL Conformance :
yes
Number of Contacts :
Environment Resistant
Reach Compliance Code :
Aluminium
Shell Finish :
Filter Feature :
Mixed Contacts :
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Published :
FEMALE
Shell Size :
15
Backshell Type :
Solid
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Datasheets
DTS26W15-15BC
Circular, Crimp, Plug ALUMINUM ALLOY Cadmium Bulk Threaded
DTS26W15-15BC Overview
DTS26W15-15BC Features
DTS26W15-15BC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15BC Circular Connectors applications.
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT