DTS26W15-15BB
Mfr.Part #
DTS26W15-15BB
Description
CONN PLUG HSG FMALE 15POS INLINE
Circular Connector Housings
Number of Contacts :
HTS Code :
Plating - Body :
yes
Shell Size :
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Threaded
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Non-RoHS Compliant
Backshell Type :
Solid
Mixed Contacts :
Datasheets
DTS26W15-15BB
Circular, Crimp, Plug ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS26W15-15BB Overview
DTS26W15-15BB Features
DTS26W15-15BB Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15BB Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT