DTS26W15-15AN
Mfr.Part #
DTS26W15-15AN
Description
CONN PLUG HSG MALE 15POS INLINE
Aluminum Alloy
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Empty Shell :
yes
Mixed Contacts :
No
Option :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Free Hanging
Number of Contacts :
Environment Resistant
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
HTS Code :
Shell Size :
Filter Feature :
ECCN Code :
EAR99
Male
Plating - Body :
Cadmium
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS26W15-15AN
Circular, Crimp, Plug ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS26W15-15AN Overview
DTS26W15-15AN Features
DTS26W15-15AN Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15AN Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT