DTS26W15-15AB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS26W15-15AB
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSNG MALE 15POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Number of Contacts :
15
Fastening Type :
Threaded
Contact Plating :
Gold
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
Shielded
Body Material :
Aluminium
Gender :
Male
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
15
Plating - Body :
Cadmium
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Free Hanging
Shell Finish :
Cadmium
Ratings :
Environment Resistant
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Datasheets
DTS26W15-15AB
Circular, Crimp, Plug Cadmium 15 Positions Bulk Threaded
DTS26W15-15AB Overview
DTS26W15-15AB Features
DTS26W15-15AB Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W15-15AB Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT