DTS26G25-19PCC021
Mfr.Part #
DTS26G25-19PCC021
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Package / Case
3226 (8066 Metric)
Datasheet
Download
Description
PLUG ASSY
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Type :
Conformal Coated
Lifetime @ Temp. :
Package / Case :
3226 (8066 Metric)
Capacitance :
220μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 mOhm
Lead Spacing :
Features :
High Reliability
Failure Rate :
Manufacturer Size Code :
M
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.157 (4.00mm)
Tolerance :
±20%
Series :
TANTAMOUNT®, 13008
Size / Dimension :
0.315 L x 0.260 W (8.00mm x 6.60mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Voltage - Rated :
25V