DTS20W25-29AN
Mfr.Part #
DTS20W25-29AN
Description
CONN RCPT HSNG MALE 29POS PNL MT
Receptacle
Number of Contacts :
No
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
No
Backshell Type :
Solid
Published :
Feature :
HTS Code :
Mixed Contacts :
Plating - Body :
Non-RoHS Compliant
Shell Size :
25
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago)
Datasheets
DTS20W25-29AN
Circular, Crimp, Receptacle ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS20W25-29AN Overview
DTS20W25-29AN Features
DTS20W25-29AN Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W25-29AN Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT