DTS20W25-29AE
Mfr.Part #
DTS20W25-29AE
Description
CONN RCPT HSNG MALE 29POS PNL MT
Flanges, Panel
Shell Size :
25
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Plating - Body :
HTS Code :
Backshell Type :
Solid
Receptacle
Number of Contacts :
29
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago)
EAR99
Mixed Contacts :
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Empty Shell :
yes
Feature :
Datasheets
DTS20W25-29AE
Circular, Crimp, Receptacle ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS20W25-29AE Overview
DTS20W25-29AE Features
DTS20W25-29AE Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W25-29AE Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT