DTS20W25-24PN
Mfr.Part #
DTS20W25-24PN
Description
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
1 (Unlimited)
Number of Contacts :
24
Max Operating Temperature :
175°C
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
23A
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Min Operating Temperature :
-65°C
Threaded
Contact Plating :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Orientation :
N (Normal)
Shell Size - Insert :
Datasheets
DTS20W25-24PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded