DTS20W23-55JE
Mfr.Part #
DTS20W23-55JE
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Aviation, Marine, Military
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
E
Datasheets
DTS20W23-55JE
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded