DTS20W23-55JD
Mfr.Part #
DTS20W23-55JD
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Aluminium
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
7.5A
Bulk
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shielded
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS20W23-55JD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded