DTS20W23-55JC
Mfr.Part #
DTS20W23-55JC
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Filter Feature :
ECCN Code :
EAR99
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
C
Datasheets
DTS20W23-55JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded