DTS20W23-55JB
Mfr.Part #
DTS20W23-55JB
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Gold
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
7.5A
Orientation :
B
55
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DTS20W23-55JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded