DTS20W23-55JA
Mfr.Part #
DTS20W23-55JA
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shielded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
A
Current Rating :
7.5A
Datasheets
DTS20W23-55JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded