DTS20W23-55HN
Mfr.Part #
DTS20W23-55HN
Description
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Orientation :
N (Normal)
HTS Code :
Option :
GENERAL PURPOSE
Shielded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Bulk
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
DIN Conformance :
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
DTS20W23-55HN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded