DTS20W23-53PD
Mfr.Part #
DTS20W23-53PD
Description
CONN RCPT MALE 53POS GOLD CRIMP
Panel Mount
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
D
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS20W23-53PD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 53 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded