DTS20W23-53PC
Mfr.Part #
DTS20W23-53PC
Description
CONN RCPT MALE 53POS GOLD CRIMP
Gold
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
REACH SVHC :
No SVHC
50.0μin 1.27μm
Radiation Hardening :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS20W23-53PC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 53 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded