DTS20W23-53JD
Mfr.Part #
DTS20W23-53JD
Description
CONN RCPT FMALE 53POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
DIN Conformance :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DTS20W23-53JD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 53 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded