DTS20W23-53JB
Mfr.Part #
DTS20W23-53JB
Description
CONN RCPT FMALE 53POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
EAR99
Backshell Type :
Solid
1 (Unlimited)
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Datasheets
DTS20W23-53JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 53 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded