DTS20W23-21SA
Mfr.Part #
DTS20W23-21SA
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
Current Rating :
13A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
21
Backshell Type :
Solid
Threaded
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Receptacle
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DTS20W23-21SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded