DTS20W23-21PD
Mfr.Part #
DTS20W23-21PD
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Cadmium
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
No
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
D
Aviation, Marine, Military
Option :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
DTS20W23-21PD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded