DTS20W23-21PB
Mfr.Part #
DTS20W23-21PB
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
No
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Panel Mount
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
B
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Non-RoHS Compliant
Option :
GENERAL PURPOSE
Published :
Empty Shell :
JESD-609 Code :
e4
Datasheets
DTS20W23-21PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded