DTS20W23-21JN
Mfr.Part #
DTS20W23-21JN
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Aluminum
Option :
GENERAL PURPOSE
Flanges, Panel
ECCN Code :
EAR99
Aluminium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Crimp
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Olive Drab Cadmium
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
HTS Code :
Backshell Type :
Solid
Orientation :
N (Normal)
IEC Conformance :
Current Rating :
13A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DTS20W23-21JN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded