DTS20W23-21JE
Mfr.Part #
DTS20W23-21JE
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
IEC Conformance :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
13A
1 (Unlimited)
Backshell Type :
Solid
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Empty Shell :
Orientation :
E
Mixed Contacts :
Datasheets
DTS20W23-21JE
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded