DTS20W23-21JB
Mfr.Part #
DTS20W23-21JB
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Environment Sealed
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Mixed Contacts :
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
13A
Orientation :
B
Datasheets
DTS20W23-21JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded