DTS20W23-21JA
Mfr.Part #
DTS20W23-21JA
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Backshell Type :
Solid
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
13A
Datasheets
DTS20W23-21JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded