DTS20W23-21HN
Mfr.Part #
DTS20W23-21HN
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Current Rating :
13A
GENERAL PURPOSE
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Packaging :
Bulk
Backshell Type :
Solid
Orientation :
N (Normal)
Aluminum
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS20W23-21HN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded