DTS20W23-21HD
Mfr.Part #
DTS20W23-21HD
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Flanges, Panel
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
D
GENERAL PURPOSE
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS20W23-21HD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded