DTS20W23-21HC
Mfr.Part #
DTS20W23-21HC
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Empty Shell :
No
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
C
Current Rating :
13A
Bulk
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS20W23-21HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded