DTS20W21-41PB
Mfr.Part #
DTS20W21-41PB
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Thermoplastic
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Radiation Hardening :
41
Option :
GENERAL PURPOSE
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
JESD-609 Code :
e4
Receptacle
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
7.5A
Orientation :
B
Datasheets
DTS20W21-41PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded