DTS20W21-41PA
Mfr.Part #
DTS20W21-41PA
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
yes
JESD-609 Code :
e4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
DTS20W21-41PA
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded