DTS20W21-41JD
Mfr.Part #
DTS20W21-41JD
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Aviation, Marine, Military
ECCN Code :
EAR99
Published :
Option :
GENERAL PURPOSE
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
D
Datasheets
DTS20W21-41JD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded