DTS20W21-41JC
Mfr.Part #
DTS20W21-41JC
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Olive Drab
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
C
Contact Material :
COPPER ALLOY
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Panel Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Solid
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W21-41JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded