DTS20W21-41JA
Mfr.Part #
DTS20W21-41JA
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Shell Size - Insert :
Backshell Type :
Solid
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
A
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DTS20W21-41JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded