DTS20W21-41HE
Mfr.Part #
DTS20W21-41HE
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Environment Sealed
Backshell Type :
Solid
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
E
Datasheets
DTS20W21-41HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded