DTS20W21-41HD
Mfr.Part #
DTS20W21-41HD
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
COPPER ALLOY
ECCN Code :
EAR99
MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
7.5A
Orientation :
D
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Option :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS20W21-41HD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded