DTS20W21-41HC
Mfr.Part #
DTS20W21-41HC
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Empty Shell :
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
7.5A
Shielded
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Panel Mount
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W21-41HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded