DTS20W21-39PN-LC
Mfr.Part #
DTS20W21-39PN-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 39POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Feature :
Shielded
Published :
Contact Plating :
Gold
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Bulk
Number of Contacts :
Threaded
Plating - Body :
Receptacle
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W21-39PN-LC
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Threaded
DTS20W21-39PN-LC Overview
DTS20W21-39PN-LC Features
DTS20W21-39PN-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W21-39PN-LC Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT