DTS20W21-39PD
Mfr.Part #
DTS20W21-39PD
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating :
13A
Flange
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
EAR99
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
Datasheets
DTS20W21-39PD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded