DTS20W21-39PC
Mfr.Part #
DTS20W21-39PC
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Aluminum
Radiation Hardening :
Flanges, Panel
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
C
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
39
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
13A
IEC Conformance :
Datasheets
DTS20W21-39PC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded