DTS20W21-39JD
Mfr.Part #
DTS20W21-39JD
Description
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
D
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Environment Sealed
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
13A
Datasheets
DTS20W21-39JD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded